CfP: Kün Dergisi Edebiyat Tarihi Yazımı Özel Sayısı

Gunil CEBE's picture

Değerli Araştırmacılar,

Kün: Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Dergisi, 2021 yılında yayın hayatına başlamış, dijital, açık erişimli, hakemli, uluslararası, bilimsel bir edebiyat ve kültür dergisidir. Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 3 kez yayımlanır. Yılda bir sayı, özel sayı olarak çıkarılır.

Kün’de çoğunluğu Türk edebiyatı ve kültürü olmak üzere, edebiyat ve kültür odağında araştırmaya, incelemeye, değerlendirmeye veya tartışmaya dayanan özgün bilimsel makaleler, derlemeler, yayın, yapıt ve gösterim incelemeleri ve makale çevirileri yayımlanır.

Kün dergisinin “edebiyat tarihi yazımı”na ayrılmış özel sayısı Aralık 2021'de yayımlanacaktır. Çağrı metni için tıklayınız. Aralık sayısı için makale, kitap eleştirisi ve çevirilerinizi en geç 31 Ekim 2021 gününe kadar derginin web sayfası üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Makale göndermek için tıklayınız. 

Derginin kapsamı, yayın ilkeleri, yayın ve danışma kurullarına ilişkin daha geniş bilgiye web sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Derginin tanınmasına ve kaliteli yayınlar çıkarmasına desteğiniz konusunda işbirliğinizden memnuniyet duyarız.


Kün: Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Dergisi

Günil Özlem Ayaydın Cebe, Baş Editör

Kapadokya Üniversitesi
Mustafapaşa Yerleşkesi
Beşeri Bilimler Fakültesi
Oktay Sinanoğlu Binası
50420 - Mustafapaşa, Ürgüp / Nevşehir
Tel: +90 [384] 353 5009
Fax: +90 (384) 353 5125
E-Mail : kundergisi@kapadokya.edu.tr

Kün: Journal of Literary and Cultural Studies is calling for papers for a special issue on “literary historiography.” We will consider papers from across disciplines that focus on the theory, history and problems of literary historiography universally and in Turkish literature particularly. Please find the call (in Turkish) here: https://kundergisi.kapadokya.edu.tr/index.php/kundergisi/announcement/view/4

The submission deadline is October 31, 2021

Kün is a digital, open access, peer-reviewed, international, triannual journal of literary and cultural studies. It is sponsored by Cappadocia University and publishes original research articles, book, performance and art reviews, and translations within the scope of literary and cultural studies. It encourages transdisciplinary research in dialogue with universal discussions. It is devoted to the promotion of qualified scientific research, especially in Turkish.

You can find more information on the scope of the journal, publication principles, editorial and advisory boards on our website: https://kundergisi.kapadokya.edu.tr/index.php/kundergisi/index

We would be pleased with your cooperation in your support for the recognition of the journal and its aspiration for high quality, innovative publications.

 

Kün: Journal of Literary and Cultural Studies

Günil Özlem Ayaydın Cebe, Editor-in-Chief

 

Cappadocia University

Mustafapasa Campus

Faculty of Humanities

Oktay Sinanoglu Building

50420 - Mustafapasa, Urgup / Nevsehir

Tel: +90 [384] 353 5009

Fax: +90 (384) 353 5125

E-Mail: kundergisi@kapadokya.edu.tr